Kuidas olla valmis selleks, milline saab elu olema 10 aasta pärast, kuidas teie valdkonnas asjad muutunud on ja kuidas saate nendeks muutusteks valmis olla. Esimeste prognooside ja stsenaariumide koostamine, strateegia planeerimine.
Võtke kokku oma tiim, et tavalise innovatsioonikoosoleku asemel mõelda kaugemast tulevikust, mis aitab seada uusi ambitsioonikamaid sihte. Strateegiaperiood võib olla 3 aastat, aga miks teha asju nagu kõik teised? Parem juurutada tulevikumõtlemine oma igapäevaellu ja olla seeläbi paremini valmis ning miks mitte ise seda tulevikku kujundada.
Tegemist on minimaalselt poolepäevase, soovitavalt kolmepäevase töötoaga, mille eesmärk on aidata osalejatel arendada ettevaatavat mõtteviisi ja õppida tuleviku üle tõhusalt mõtlema. Tuleviku prognoosimine ei tähenda, et me oskame tulevikku ennustada. See on paljude erinevate tulevike ettekujutamine: positiivsed, negatiivsed, hämmastavad, kummalised tulevikud. Kujutades ette võimalikke alternatiivseid tulevikke, saame hakata mõtlema ja rääkima tulevikust, milles me elada tahame ning võtma vastu otsuseid praktiliste sammude kohta, mis aitavad selle tuleviku tõenäolisemaks muuta.
Tulevikumõtlemise töötoas on peamine fookus praktilisel tööl, mida osalejad teevad gruppides. Igale praktilisele tööle eelneb kasutatava tööriista tutvustus. Koolituse jooksul valminud tulemeid tutvustavad grupid omavahel iga sessiooni lõpus.
Koolitusel kasutatakse Institute for the Future (iftf.org) tulevikumõtlemise metoodikat, milles tulevikumõtlemise protsess on jagatud nelja etappi: ettevalmistus, prognoosimine, taipamine ja elluviimine (prepare, forecast, insight, action). Igas etapis on kasutusel arvukalt tööriistu, mille hulgast valitakse iga projekti jaoks välja kõige sobivamad - kas kiirete prognooside või põhjalike tulevikustsenaariumide koostamiseks.
Üks tulevikumõtlemise eesmärk on aidata inimestel oma meeled
vabastada ja tuleviku suhtes avatud olla. See tähendab muuseas oma veendumustest
lahti laskmist ning teatud „kindlate“ asjade osas nagu majandusmudelid,
sotsiaalsed normid, poliitilised süsteemid ja inimkäitumine ümbermõtlemist.